Język angielski 2021/ 2022 r.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są w oparciu o autorski  program nauczania języka angielskiego „English is easy" (autorstwa Doroty Fulczyk) dla dzieci w wieku przedszkolnym ( 3 - 6 lat). Celem programu jest wprowadzenie najmłodszych w świat nauki języka angielskiego poprzez aktywną zabawę, połączoną z ruchem oraz atrakcyjne piosenki, rymowanki i historyjki. Rozbudzanie wiary we własne możliwości i umiejętności oraz zaciekawienie małych dzieci nauką języka obcego, aby w przyszłości nauka angielskiego przynosiła im lepsze efekty.

Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach  dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki.

Grupa BIEDRONKI - 10.20 -10.50

Grupa SŁONECZKA  - 12.30 - 13.00

Grupa MOTYLKI    - 13.00-13.30

Grupa PSZCZÓŁKI  - podczas codziennej pracy.

SŁOWNICZEK CZYLY CO JUŻ UMIEMY ?!

Tematyka: Święta Wielkanocne i pogoda.

Święta Wielkanocne - chick - piskę/ kurczątki, Easter egg - jako wielkanocne/ pisanka, lamb - baranek, basket - koszyk, Easter bunny - zajączek wielkanocny, catkin - bazia.

Pogoda - sunny - słoneczny, rainy - deszczowy, cloudy - pochmurny, snowy, windy - wietrzny, stormy - burzliwy, hot - gorąco, cold - zimno

Piosenki:

Tematyka: Owoce i warzywa.

Owoce – fruits - apple- jabłko, banana – banan, coconut – kokos, plum – śliwka, watermelon – arbuz, orange – pomarańcza, pineapple – ananas, lemon – cytryna, strawberry – truskawka, peach – brzoskwinia.

Warzywa - vegetables- carrot - marchewaka, onion - cebula, tomato- pomidor, potato - ziemniak, paprika -pakryka, letuce - sałata , radish - rzodkiewka, cucumber - ogórek, broccoli - brokół, garlic - czosnek,

Piosenki: „Owocowa piosenka dla dzieci | The Singing Walrus”, „Fruit Song (Fun & Educational Learning Flash Card Video)”, “Fruits Song | Happy Fruits Learning Song”, "Pieśń warzywna | Piosenki dla dzieci | Śpiewający mors", "Salad Song with Matt | Learn Vegetables | Dream English Kids".

Tematyka: Części ciała i ubrania.

Części ciała - głowa - head, ramiona- shoulders, kolana - knees, palce u stóp - toes, oczy - eyes, nos -nose, uszy - ears, buzia - mouth.

Ubrania - clothes: socks- skarpetki, shoes- buty, pants – spodnie, t-shirt- koszulka, dress- sukienka, jeans – dżinsy, skirt – spódnica, shirt – koszula, scarf- szalik, jacket – kurtka, scarf – szalik, hat -czapka, mittens – rękawiczki.

Piosenki: “Head Shoulders Knees & Toes”, “ The Pinocchio | Nursery Rhymes | Super Simple Songs”, “Shake it Out Body Parts Song with Matt ”,” Body Parts Song for Kids: My Body!”.

"Put On Your Shoes | Clothing Song for Kids”, “Clothing Song For Kids | Learn 15 Words | Learn English Kids”, “Let's Get Dressed Song | Clothes Song for Kids | The Kiboomers”,“Get Dressed for the Day Song | The Singing Walrus”.

Tematyka: Rodzina i Święta Bożego Narodzenia

Family - rodzinamama - mother, tata - father, siostra - sister, brother - brat,baby - dziecko, grandfather -  dziadek, grandmother - babcia, auntie - ciocia, uncle - wujek.

Christmas holidays - święta bożego narodzenia: Santa Claus - Święty Mikołaj, presents - prezenty, Christams tree -  choinka, snow- śnieg, candy - cukierek, snowman - bałwan, Reindeer - renifer.

Tematyka: Liczby.

Numbers - liczby: 1 - one, 2 - two, 3 - three, 4 - four, 5 - five, 6 - six, 7 - seven, 8 -  eight, 9 - nine, 10 - ten

PAŻDZIERNIK

Tematyka: Zabawki i środki transportu.

Toys - zabawki : doll - lalka, boll - piłka, yo - yo - jojo, teddy bear - miś, , kite - latawiec, blocks - klocki, robot - robot.

Vehicles - pojazdy: car - samochód, bike - rower, train - pociąg, plane - samoloty, scooter - hulajnoga, bus- autobus,  ship - statek, rocket - rakieta.

Tematyka: Hello Children! What Colors is it

Słownictwo:

Colors - koloryyellow - żółty, red - czerwony, blue - niebieski, green - zielony, pink - różowy, black - czarny, white - biały, orange  - pomarańczowy, purple - fioletowy, brown - brązowy.

Hello - witaj, Good morning- dzień dobry, Goodbye- do widzenia, How are you – jak się masz? , Good - dobrze, Great – świetnie, tired – zmęczony, My name is… - mam na imię, What’s your name? – jak masz na imię.