Historia przedszkola Atuty przedszkola Ramowy rozkład dnia Grupy przedszkolne Zajęcia dodatkowe

Historia przedszkola

OTO KRÓTKA HISTORIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Budynek przedszkola powstał przed 1939 rokiem.Jednak w wyniku działań wojennych został uszkodzony i zgodnie z Kroniką Przedszkola swoją działalność placówka rozpoczęła 28 maja 1945 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 (obecnie Szkoła Podstawowa Nr 47).
Początkowo frekwencja wahała się od 20 - 30 dzieci , jednak z    chwilą wprowadzenia dożywiania zaczęła się stopniowo zwiększać.
Na wyposażenie przedszkola składało się kilkanaście krzesełek i kilka stolików.Przedszkole korzystało ze szkolnej kuchni.
Początkowo praca przedszkola ograniczała się do nauki języka polskiego oraz zabaw.
Kierownikiem i wychowawcą przedszkola była pani Stefania Szlenga.
Od września 1945 roku do grudnia 1945 roku przedszkole przeniesiono do Szkoły Podstawowej Nr 2(obecny Dom Dziecka).Frekwencja wzrosła wtedy do 45 dzieci.Praca nadal ograniczała się do nauki języka ojczystego i zabaw. Dzieci uczestniczyły już w pierwszych dożynkach na terenie Stolarzowic, oraz odbyły się uroczystości dla dzieci- Mikołaj , Gwiazdka, Dzień Matki, zakończenie roku szkolnego.
Dnia 21 grudnia 1949 roku Przedszkole otrzymało odremontowany budynek .Jego wyposażenie było bardzo ubogie, a 50 dziećmi zajmowała się jedna wychowawczyni.
Stopniowo jednak dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci  i    mieszkańców wyposażenie przedszkola sukcesywnie wzbogacano.Przedszkole organizowało wycieczki dla dzieci i  dla rodziców .Rodzice bardzo chętnie współpracowali z  placówką.Na przełomie lat 70 i 80 przeprowadzono remont.W tym czasie dzieci uczęszczały do prywatnego budynku. Kolejnymi dyrektorami Przedszkola były panie :Eleonora Goszyc, Irena Czerwińska, Jolanta Stępniak, oraz obecnie Agnieszka Królak.

Wraz z pojawieniem się większego zapotrzebowania na miejsca w przedszkolu rozpoczęła się rozbudowa.
W chwili obecnej z pomocą Funduszy Uni Europejskiej przedszkole mieści 4 oddziały, a w jego murach gości 100 dzieci. Dzieci zyskały dwie duże sale zajęciowe, miejsce do zajęć terapeutycznych- zajęć logopedycznych oraz zajęć EEG-Biofeedback, do których sprzęt sfinansowano z funduszy Unii Europejskiej. Rozbudowano także kuchnię, zaplecze kuchenne oraz plac zabaw.